Jak wybrać kołdrę i poduszkę do sypialni
Jak wybrać kołdrę i poduszkę do sypialni

 

Jak wybrać kołdrę i poduszkę?

Na jakość snu wpływa wiele elementów, warto zadbać o to, aby te umożliwiały wypoczynek wysokiej jakości. Należy wybrać nie tylko przewiewną i przyjemną w dotyku pościel, ale też odpowiednią kołdrę oraz poduszkę. Zbyt lekka lub za ciężka może wywoływać dyskomfort. Ponadto niewłaściwe wyprofilowanie poduszki nierzadko staje się źródłem dolegliwości bólowych ze strony odcinka szyjnego kręgosłupa. Na co należy zwrócić uwagę podczas zakupów? Jak wybrać kołdrę i poduszkę, aby oba elementy zapewniały zdrowy sen oraz sprzyjały regeneracji organizmu?

 

Kołdra całoroczna – jakie ma zalety?

Na rynku znajdziemy kołdry w różnych rozmiarach, ale też różniące się właściwościami. Pod niektórymi można spać przez 365 dni. Posiadają bowiem świetne właściwości termoregulacyjne. Kołdry całoroczne latem zapobiegają przegrzaniu organizmu, a zimą chronią go przed wychłodzeniem. Stanowią niezwykle wygodne rozwiązanie, gdyż nie trzeba ich zmieniać wraz z nadejściem kolejnej pory roku. Stawiając na kołdry całoroczne, można też zaoszczędzić pieniądze. Nie trzeba kupować bowiem dwóch różnych modeli skonstruowanych z myślą o lecie i zimie.

 

Kołdra zimowa i letnia – kiedy warto na nie postawić?

Niektóre osoby cenią sobie podział na kołdry letnie i kołdry zimowe. W chłodniejsze dni potrzebują rozwiązania, które uchroni organizm przed stratami ciepła. Zimą stawiają na grubsze kołdry zimowe, które posiadają wypełnienie w postaci puchu, pierza czy wełny. Natomiast w wakacje pragną uchronić organizm przed przegrzaniem i poceniem się. W związku z tym wybierają lekkie kołdry letnie, których konstrukcja zapewnia wysoką przepuszczalność powietrza i umożliwia odprowadzanie wilgoci ze skóry.

 

Kiedy warto postawić na kołdry antyalergiczne?

Jak wybrać kołdrę i poduszkę? To pytanie, które nabiera nieco innego znaczenia w przypadku osób cierpiących na alergię. Zdarza się, iż komplet kołdra i poduszka posiada naturalne wypełnienie. To uchodzi za niezwykle pożądane, ale w przypadku alergików dużo lepiej sprawdzą się materiały syntetyczne. Pierze, puch czy wełna to elementy pozyskiwane w sposób naturalny od zwierząt hodowlanych. Posiadają one świetne właściwości termoregulacyjne, ale też stanowią źródło białka, które może uczulać wiele osób. Ponadto na pierzu czy wełnie mogą namnażać się roztocza, które należą do niezwykle popularnych alergenów. Kołdry antyalergiczne z wypełnieniem syntetycznym nie tylko są wolne od substancji potencjalnie uczulających, ale też umożliwiają częste pranie w pralce automatycznej. To pozwala zachować je w czystości i usunąć ewentualne alergeny. Kołdry antyalergiczne stanowią też świetne rozwiązanie w przypadku małych dzieci. Te nie tylko często zmagają się z uczuleniem, ale też zdarza im się pobrudzić łóżko.

 

Kołdry wysokiej jakości – dlaczego ich sprężystość jest tak ważna?

Kołdry najwyższej jakości charakteryzują się tym, iż posiadają wysoką miękkość i sprężystość. Ich właściwości zapewniają zdrowy sen. Aczkolwiek poszczególne osoby różnią się między sobą preferencjami dotyczącymi miękkości kołdry i poduszki. Ważne jednak, aby oba elementy dopasowywały się do naturalnych krzywizn anatomicznych ciała. Kołdry całoroczne oferowane przez sklep internetowy magicznesny.pl charakteryzują się wysoką sprężystością. Wpływa to na ich walory użytkowe. Kołdra wysokiej jakości nie odkształca się bowiem w sposób trwały, a jej wypełnienie nie ulega zbiciu. Po zakończeniu wypoczynku szybko powraca do swojego pierwotnego kształtu.

 

Komplet kołdra i poduszka – jaką rolę odgrywa pikowanie?

Wysokiej jakości komplet kołdra i poduszka stanowi doskonałą inwestycję. Obecne w nim wypełnienie nie przesuwa się dzięki wykorzystaniu odpowiedniego pikowania, które skutecznie zapobiega temu niepożądanemu zjawisku. Warto stawiać na produkty z technologią Smart Stitch, która zapewnia odporność na prucie.

 

Jak wybrać kołdrę i poduszkę? Dopasuj elementy do rozmiaru łóżka

W sklepie internetowym magicznesny.pl można znaleźć kołdry i poduszki w różnych rozmiarach. Umożliwia to ich indywidualne dopasowanie do wzrostu użytkownika, jego wieku, rozmiaru materaca oraz ilości osób korzystających z łóżka. Na rynku można spotkać kołdry jednoosobowe dla dzieci i dorosłych. Te świetnie sprawdzają się przy mniejszych materacach. Kołdry dwuosobowe stanowią zaś godne uwagi rozwiązanie dla par pod warunkiem, że żaden z partnerów na zabiera przykrycia drugiemu. Osoby, które śpią niespokojnie i często się odkrywają, powinny zainteresować się nieco większym modelem. Kołdra całoroczna nie powinna być większa od materaca, gdyż będzie z niego nieestetycznie zwisać. Z kolei za mała uniemożliwi przykrycie całego łóżka, więc przy jego ścieleniu konieczna może okazać się dodatkowa narzuta.

 

Dla kogo poduszki medyczne o specjalnym wyprofilowaniu?

Niektóre osoby z przyczyn zdrowotnym muszą sięgać po poduszki medyczne, które charakteryzują się odpowiednim wyprofilowaniem. Ich specjalistyczny kształt zapobiega m.in. bólom szyi czy zmianom zwyrodnieniowym górnego odcinka kręgosłupa. Ponadto poduszki medyczne często posiadają dodatkowo właściwości antyalergiczne, które czynią je rozwiązaniem idealnym dla osób cierpiących na astmę czy zmagających się z objawami uczuleniami takimi jak alergiczny nieżyt nosa.

 

Wybierając kołdry i poduszki należy zwrócić uwagę na różne aspekty. Tylko w ten sposób można znaleźć rozwiązanie skrojone na miarę indywidualnych potrzeb i preferencji.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl